Dieta

Diete

Postata de Numai una cu 12 ani in urma.

Am 18 ani, 1.63 si 64 de kg. As vrea sa urmez o dieta. Puteti sa imi recomandati una? Cam cat trebuie sa slabesc intr-o luna? Este bine sa slabesti in cateva zile cateva kilograme? Daca nu, de ce?

Va multumesc!

Raspunsuri (3)

alina

acum 12 ani

buna monica,te pot ajuta cu un raspuns care sper ca o sa te ajute,in primul rind portiile de mincare sa iti fie mai mici decit acum ,3 mese la ore fixe daca se poate ,dupa ora 18 nu mai maninci nimic,eventual un mar si multa apa plata ,in fiecare zi exercitii pilates,le gasesti in internet,macar 20 minute ,, seara incearca salate sa maninci dar fara dulciuri si piine sau sucuri,,asa o sa slabesti foarte sanatos si nu ai riscul sa pui inapoi kilogramele ,,cel putin la mine a functionat 3 kg in 4 sapt.iti doresc noroc , ps.fara stres,pt ca nu te ajuta daca esti cu gindul doar la kg.

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

in primul rand trebuie evaluata necesitatea de a scadea in greutate. un indice de masa corporal indica 24kg/mp (normoponderal 19-24,9kg/mp). se poate asocia un program de exercitii fizice, unui regim alimentar echilibrat (3 mese principale ale zilei, eventual 2 gustari, evitarea dulciurilor concentrate, a sucurilor carbogazoase).

HERBALIFE

acum 11 ani

DIETA FORMULA 1 DE LA HERBALIFE E PERFECTA ..EU AM SLABIT 6 KG IN 3 SAPTAMANI SI MA SIMT SUPER...COMENZI LA TLF