dieta

Diete

Postata de ana-maria143125333 cu 15 ani in urma.

buna misi ai vreo dieta care sa dea rezultate?

Raspunsuri (2)

carmen658

acum 15 ani

Buna Michiduta,
Banuiesc ca te referi la o dieta de slabit?
Eu nu am o parere asa buna despre dieta. Fiecare om are metabolismul sau si s-ar putea ca dieta respectiva sa te ingrase. Am o prietena care s-a programat la un medic nutritionist si el dupa ce a consultat-o i-a prescris reteta. Normal ca dupa doua saptamani se vad rezultatele. Iti recomand si tie acest lucru. Nu te lua dupa retele de pe net. Succes

carmen658

acum 15 ani

Eu folosesc de ceva vreme ceaiul verde antiadipos care are urmatoarele caracteristici:
-combaterea obezitatii si celulitei, scaderea greutatii corporale,
-reglarea digestiei si metabolismului,
-accelerarea tranzitului intestinal si combaterea constipatiei,
-reducerea nivelului grasimilor din sange (scade colesterolul),
-scaderea glicemiei (nivelul zaharului din sange),
-are efect tonic, reconfortant, detoxifiant si antioxidant datorita ceaiului verde.
Recomandari: celulita, constipatie, exces ponderal.