dieta pentru slabit

Diete

Postata de ecaterina99 cu 13 ani in urma.

buna ma numesc carmen am 40 de ani si 65 hg lucrez la birou deaceea sunt foarte sedentara si enorm de gurmanda (adica daca mi pun mai mult in farfurie eu maninc tot sau daca este mai putin mai trag ofuga in bucatarie ca sa maninc )in ultimul timp m-am ingrasat enorm adica cu 15kg si nu stiu ce metoda sa aplic in cazul meu deaceea va rog din suflet sa ma ujutati.multumesc mult

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 13 ani

NU se poate slabi mancand. Mancati mai putin si faceti miscare. Retete-minune nu exista.

Amnesia

acum 13 ani

ba se poate.se renunta la prajeli,sosuri,mancaruri grase,dulciuri,paste fainoase si sucurile din comert.mananca numai carne de pui,curcan,vita si peste(fierte,la cuptor sau pe gratar),legume si fructe cat mai multe,lactate de 1,5%grasine,sau cele din soia,2oua/saptamana fierte tari,multe supe de legume si miscare.poti manca paste sau paine din faina integrala,iar daca vrei sa bei totusi un suc este bine sa il faci la storcator acasa.ai de unde sa alegi.treaba este sa ai vointa.daca ai probleme de sanatate este bine sa consulti un medic endocrinolog sau un nutritionist.eu am reusit astfel sa dau jos kg in plus si ma simt excelent.Multa bafta.

Utilizator21564919529

acum 4 ani

carmen ai bila lenesa sau plina cu mil.din aceasta cauza nu se varsa atunci cind iei masa.ea se varsa putin,treptat iar tie iti vie sa maninci tot ce vezi.trebuie sa-ti faci o colecistografie ,sa te sfatuiesti cu chirurgul.apoi faci un tratament sa-ti cureti bila.vei avea o greutate normala.pina atunci iti rcomand o salata.2 mere.2 pere daca ai,1/2 telina.1 sfecla rosie,2 morcovi,1 lingura de ulei de masline.le dai prin razatoarea fina,sau prin blender si maninci past rezultata.renunta la prajeli.sanatate.