Dieta Dukan

Diete

Postata de caramela10 cu 11 ani in urma.

Buna ziua.As dori sa incep cura cu dieta Dukan si nu stiu ce sa fac,deoarece am auzit ca nu ai voie fructe si legume doar in a doua etapa,iaurturi si branza doar cu 0% grasimi(ceea ce nu stiu daca este foarte sanatos).Va rog mult sa ma ajute un doctor cu raspunsuri la nedumeririle mele,daca sa incep sau nu dieta.Va multumesc.

Raspunsuri (5)

Naturopat Claudia

acum 11 ani

Trebuie sa aveti foarte multa atentie intr-o dieta. E important sa nu va epuizati corpul si sa va suprasolicitati. Daca simtiti ca este o dieta care va streseaza psihic atunci este bine sa recurgeti la alte diete mai acceptabile si psihic. Putem discuta mai detaliat pe adresa de e-mail [email protected]

caramela10

acum 11 ani

Va multumesc.

iulia

acum 11 ani

Eu am reusit sa tin primele 5 zile de proteine in faza de atac, iar cand am ajuns in prima zi de croaziera m-i s-a facut rau si am renuntat. Pe langa vointa trebuie sa ai un stomac care sa poata rezista la o alimentatie doar pe baza de carne si lactate. Intr-adevar in cele 5 zile de atac am slabit 3 kg. Eu am sarit peste faza de croaziera si am mers direct la consolidare. Iti doresc succes, dar grija mare la consumul de proteine.

caramela10

acum 11 ani

Multumesc de raspuns.O sa ma mai gandesc.

Dr. Alpar Fodor

acum 11 ani

Daca vreti sa slabiti si doriti un ajutor cititi www.antioxidanti.com/?greutatea-ideala