dieta de slabire

Diete

Postata de gabriela400 cu 16 ani in urma.

Sunt din categoria celor care vor sa slabeasca si nu mai reusesc !!!Ajutor!!! Nu fac excese, mananc cat mai natural: fructe, legume, fara paine, etc, tot ce tine de regimul recomandat de obicei si nu mai are efect. Ce se intampla ?

Raspunsuri (5)

gheorghe mihai

acum 16 ani

Nu mai manca dupa ora sase. Poti manca orce doresti dar nu exagera.

alexandru1086805

acum 16 ani

Sunt o gramada de diete pe site:
//sfatulmedicului.ro/articole/Diete-Nutritie/

Mergi la linkul respectiv si alege o dieta care ti se pare acceptabila si crezi ca o poti tine. La mine, cel putin, daca nu asociez dieta cu multa activitate fizica si multe lichide, nu are nici un efect...

carmen loredana86543

acum 16 ani

Numai cu dieta nu vei putea da jos toate kilogramele si in plus chiar daca vei reusi sa slabesti putin este nevoie si de miscare pentru a modela organismul. In cazul meu aerobicul ma ajuta foarte mult.

Ioana886463

acum 16 ani

poate ar trebui sa va faceti analizele pt ca e posibil sa aveti probleme cu glanda

giulyana

acum 16 ani

Iti recomand un regim care da rezultate foarte bune:dim- 2 oua,2 mere,o ceasca de cafea sau ceai
prinz- o bucata de carne fiarta sau gratar
cu multe legume si cu o salata mare
(cit sa te sature) din salata verde sau
varza dulce.Poti cosuma in loc de
friptura la gratar, peste,tot cu legume
si salata.
seara-maninci peste(friptura)sau oua ,brinza
sau iaurt,lapte,salata,rosie

SUCCES !