Despre .....slabit!

Diete

Postata de gabriela524 cu 15 ani in urma.

"slabim ...mincind!". Vreau si eu o astfel de..."reteta"!. MULTUMESC MULT!!!.

Raspunsuri (5)

carmen658

acum 15 ani

Buna Calin,
Daca vrei sa slabesti si esti ambitios, cauta un medic nutritionist si trebuie neaparat sa faci si sport. Sanatate

simona166117244

acum 15 ani

Buna Calin,
Eu nu (prea) cred in diete minune...
Asa cum ti-a zis si Misi, n-ar fi rau sa apelezi la un nutritionist care-ti va da o dieta in functie de organismul tau.
Stiu ca a aparut o carte "Mananci cat poti, Slabesti cat vrei!", dar ce rezultate poti avea...nu stiu.
Numai bine!

marius208111671

acum 15 ani

Se poate slabi mancand, trebuie sa aflam intai metabolismul bazal si factorul proteic (necesarul zilnic de calorii si proteine) dupa care, cautam alimentele foarte bogate in nutrienti si cu putine calorii.
Bineinteles ca nu putem slabi mancand bombe calorice...
Insa in nici un caz infometarea nu este o solutie...

Lupualexandra22

acum 14 ani

Buna seara lume haide-ti sa va dau un sfat sau nu stiu il luati cum vreti voi eu muncesc de dimineata si pana seara de imi sar capacele+ sport (fitness si sauna) si nu ma mananc mult ca dupa ce gatesc mi se ia pofta de mancare si numai pot...mananc foarteeee munlte mandarine jur si pe mine tot nu ma ajuta la nimik si credeti-ma ca lucrez ca menajera de la 10 dim pana la ora 18 si inebunesc urcand scari coborand si etc si nu ma ajuta cu nimik pentru ca mi sa obisnuit organismu cu munca asta si eu tot nu scap de greutate sooo Munca nu ajuta la slabit!!!

caloo666

acum 12 ani

cititi cartea ''easyweight'' de allen carr .mie mi-a schimbat viata.[in bine]