De ce mi-e foame intruna?

Diete

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

Senzatia de foame este consecinta alimentarii incorecte. Cu cat mancam mai mult, cu atat ne e foame mai tare; cu cat consumam dulciuri mai multe, cu atat ne dorim sa nu ne lipseasca. Ati incercat sa va abtineti de la mancare o perioada mai lunga de timp? 2-3 saptamani? Si care e concluzia la care ati ajuns? Pentru ca eu am constatat ca atat timp cat am mancat putin si sanatos, nu am facut abuzuri, iar cand am inceput cu: putin dulce, putin gras, putintica bere, in scurt timp au ajuns sa nu mai fie chiar atat de "putine". Ce credeti?

Raspunsuri (1)

daniela12496839

acum 16 ani

Este cel mai gresit regimul prin infometare de fapt nici nu se poate numi regim.Ar fi de recomandat ca fiecare sa consule un nutritionist. Si eu am avut o problema cu greutatea atunci cand m-am lasat de sport,manca mult si orice.Cand incepusem sa asimilez foarte mult deja parca nu mai eram om,parca nu asi fi facut sport de performanta.Pana intr-o zi cand m-am hotarat sa consult un nutritionist,de atunci totul s-a schimbat dar sa nu uitam atunci cand ne dorim sa slabim si sa fim in forma ce poate fi mai natural decat putina miscare pe langa aceea dieta.Credeti-ma ajuta mult!Succes mai departe!