Cum slabim dupa sarcina?

Diete

Postata de EUROSANITY cu 16 ani in urma.

Buna ziua! Ma numesc Elena si sunt de putin timp mamica. In timpul sarcinii m-am ingrasat aproximaitv 30 de kilograme, in conditiile in care am fost mereu destul de subtirica: inainte sa raman insarcinata aveam 48 de kilograme in conditiile in care am 1.67 inaltime. Am nascut acum 4 luni, dar am ramas totusi la greutatea de 65 de kilograme. Care sunt cele mai indicate metode de a slabi dupa sarcina? Stiu ca acum nu se poate pune problema de dieta alimentara, deoarece trebuie sa il alaptez pe cel mic, dar vreau sa stiu cum pot sa scap de kilogramele in plus. Sper sa ma ajutati cu un sfat. Multumesc!

Raspunsuri (5)

Stefania25

acum 16 ani

draga mea ,vei slabi fara nici un fel de dieta,am nascut primul copil la 25 de ani ma ingrasasem tot 30 de kg,am slabit fara nici un remediu cam in 8-10 luni si mai ales dupa ce nu am mai alaptat.al doilea copil l-am nascut la 37(e o varsta...)acum are 3 ani,ma ingrasasem 35 de kg,eram disperata ca nu voi slabi niciodata pt ca u mai sunt asa tanara insa dupa aprox.un an am inceput sa slabesc pur si simplu si am revenit la normal desi si acum mai am lapte .nu dispera,ai grija de bebe si totul va fi ok.

viorica13

acum 16 ani

draga mea, eu am nascut de 3 luni si amslabit alaptand. eadevarat ca nu ma ingrasasem decat 20 kg dar le-am dat jos imediat doar alaptand. ai sa vezi, mai devremesau mai tarziu o sa dai jos tot ce e in plus...ah...daca ai folosi si o `burtiera` care sa te stranga ar fi excelent ptc scapi side burtica...
in schimb eu amo alta problema. nu stiu ce mijloc de contraceptie sa folosesc care sa nu ma ingrase (alaptez!)

Elena805

acum 16 ani

Si eu ma confrunt cu aceasta problema, a kilogramelor in plus,a alptez si nu am pierdut decat 9kg din cele 24 acumulate in sarcina, nu am fost nici inainte de sarcina sp***a dar acum numa simt deloc bine in pielea mea.A inceput sa devina o problema care imi afecteaza si relatia cu cei din juru meu. Mananc controlat datorita faptului ca alaptez, miscare fac, insa nu vad nici un rezultat... ma apuca disperarea. De 4 luni iau Exluton pentru contraceptie si nu m-am ingrasat dar nici de slabit nu am slabit.

nicoleta13699399

acum 15 ani

daca esti sanatoasa incearca pastilele de slabit Lindaxa

Mihaela97998932

acum 15 ani

BEA DIMINEATA PE STOMAGUL GOL O CANA DE APA FIERBINTE DUPA CARE MANANCA NORMAL SI NU IN EXCES NU FACE RAU NICI TIE NICI LA BEBE EU AM INCERCAT SI A FUNTIONAT AM DAT JOS 13 KG BAFTA MULTA