Cum sa slabesc?

Diete

Postata de Ionela_O cu 13 ani in urma.

Sunt mamica de un an si ceva si desi fac mult sport si mananc sanatos nu dau jos nici macar o jumatate de kilogram... si am luat cam multe in timpul sarcinii... Am probleme mari cu somnul si cred ca acesta este cauza principala... Daca este cineva care a trecut prin asta sau cunoaste vreu remediu naturist il/o rog sa ma ajute... Multumesc mult!

Raspunsuri (6)

colnago

acum 13 ani

Pentru reglarea somnului un remediu naturist, fara contraindicatii sau efecte secundare poate fi bautura bioactiva Tahitian Noni. Regleaza nivelul setrotoninei si melatoninei din organism.

Ionela_O

acum 13 ani

Multumesc mult! Am auzit cate ceva de bautura asta miraculoasa, dar recunosc ca nu am cautat amanunte... sper sa nu existe contraindicatii, pentru ca , la sfatul medicului, inca imi alaptez micutul..

Dr. Enculescu Dan-Anton

acum 13 ani

pentru a slabi este necesr sa limitam consumul de glucide la 140 gr glucide/zi
si de grasimi la 2 linguri de ulei de masline extravirgin

Ionela_O

acum 13 ani

Multumesc mult pentru informatii. Grasimi nu consum deloc in afara uleiului din salata (mai putin de 2 liniguri), iar glucidele le-am eliminat de mult... tot dulcele din dieta mea se rezuma la fructe si rareori 1 lingurita de zahar in ceai. Ma tem sa nu fie o problema hormonala sau o dereglare a metabolismului datorata lipsei somnului... din pacate locuiesc intr-o zona unde nu prea gasesc un medic specialist, iar medicul meu de familie imi tot repeta sa renut la paine, desi eu nu mananc paine de ani buni.. E greu sa primesc o consultatie online, dar eu tot sper ca mai sunt mamici care au trecut prin asta si imi pot da un sfat sau sa-mi recomande un medic bun.

Gabi

acum 13 ani

Pentru detalii intrati pe www.gabrielahripcaru.mycali.biz.

CarlaD

acum 13 ani

Eu iti pot recomanda un program de control al greutatii foarte bine echilibrat , bazat pe detoxifiere si reglarea a metabolismului cu rezultate garantate. Programul se numeste FOREVER CLEAN & LEAN si este compus din programul de detoxifiere CLEAN 9 ( program de 9 zile - dieta bazata pe ALOE VERA GEL si minim 30 minute zilnic de miscare fizica - cu rezultat de 3-5 kg) urmat de FOREVER NUTRI LEAN PACK ( program de 30 zile cu rezultat de 5-6 kg ) . Mai multe detalii si modalitatea de achizitionare pe : dicianu.myflpbiz.com . Sa auzim numai de bine!