cum sa slabesc

Diete

Postata de angelica81 cu 14 ani in urma.

buna tuturor,as avea si eu o problema,am 32 ani,65kg,1.64cm si sunt bolnava de spondilita anchilozanta,nu reusesc sa dau jos kg in plus,mentionez ca merg pe jos in pas vioi 40-60 min.in fiecare zi,fac gimnastica medicala si sunt foarte atenta la ce maninc,mentionez ca aceste kg.le-am acumulat in perioadele cand m-am simtit foarte rau ca nici nu puteam sa ma misc,valorile tiroidei sunt normale,medicul spune ca am un metabolism foarte lent si trebuie sa fac activitate fizica foarte intensa-dar eu cum sa fac ca sunt zile cand am dureri i ngrozitoare de coloana si solduri-cineva e in situatia mea,multa sanatate va doresc

Raspunsuri (8)

raluca

acum 14 ani

Ar fi bine sa incerci sa mananci din 4 in 4 ore cate putin si nu manca dulciuri. Dulciurile ingrasa foarte mult. Mananca fructe si legume. Succes

Adrienne

acum 14 ani

La 1,64...65 kg nu este asa de mult. Normal, cred ca 10 kg. sa slabesti ar fi ideal. Daca vrei iti pot spune din experienta mea,in curs de desfasurare. In 4 luni am slabit 8 kg.,deci este o slabire sanatoasa,care nu lasa urme din punct de vedere estetic si pt. mine,nici din punct de vedere al sanatatii. Iti spun de la bun inceput ca de felul meu nu mor dupa dulciuri,nu sunt pofticioasa si "a manca " nu este o prioritate. Singura mi-am facut acest program. Deci,de dimineata, inainte de masa cu 15 minute,beau un pahar de apa plata in care pun o lingurita de tinctura de IENUPAR, de la Hofigal.Micul dejun este format din doua rondele de grau espandat {20 gr.} cu un crenvust miiiic de pasare,sau in alta zi o lingura de ton in ulei,sau o omleta dintr-un ou, cam unul pe saptamana,sau ce crezi tu, cu conditia sa fie putin si nu gras. Apoi beau o cana de ceai din Flori de soc,de la Celmar si o cafea. Pe la ora 9 mai beau o cana de ceai de soc {ceaiul neindulcit } si mananc o ciocolata cu rom de 30 gr. La ora 13 fara un sfert, iarasi tinctura de ienupar,masa este compusa zilnic dintr-o salata din :o rosie, un castravete si o ceapa potrivita, cu un pic de ulei, sare si helas, in loc de otet. In aceasta salata poti pune fie doua linguri de fasole uscata doar fiarta, sau un ou fiert tare sau cateva cubulete de telemea nesarata, porumb,sau mazare ,etc. conditia este iarasi sa fie putin si nu ceva gras. Iarasi beau o cana de ceai de soc. La ora 18 fara un sfert iarasi tinct. de ienupar ,la 18 cele doua rondele de grau espandat cu ceva f. putin,un castravete,o rosie sau ce crezi tu, in functie cum merge scaderea in greutate. Urmeaza ceaiul de soc. Atat pana a doua zi...Deci 4 cani de ceai de soc pe zi,trei lingurite de tinct. de ienupar pe zi, timp de 28 zile si o pauza de 21 zile si apoi repeti {este vorba de tinctura, socul se consuma continu } Socul este diuretic si ienuparul elimina apa din tesuturi. Ce mai iau, dupa micul dejun si pranz, odata cu ceaiul de soc este L-CARNITIN COMPLEX de la hofigal,deci 2/zi. Carnitinul duce grasimea de unde este depozitata la celule,unde o transforma in energie. Trebuie luata cu Omega 3,deci eu iau Ulei de somon cu vit. E,de la RotaNatura,una pe zi . Eu am de gand sa mai slabesc inca 8 kg. Nici eu nu sunt supraponderala,dar vreau sa am macar 8 kg. mai putin decat cm. peste metru {la inaltime}. Asta este, daca te intereseaza,sau mai ai intrebari,,,,,,,,,,,,succes !

Sheila

acum 14 ani

Cum iti spuneam si dincolo incearca prin inot, te va ajuta atat pt spate cat si la slabit

eva31671

acum 10 ani

Pastile de slabit -
http://track.buythermacuts.ro/product/ThermaCuts/?uid=2484&sid=746&pid=115&bid=adc***aec
Am inceput sa iau Thermacuts acum 2 luni de zile, si am slabit deja 16 kilograme.

angelica81

acum 14 ani

multumesc tuturor pt. raspunsuri,eu maninc foarte putin in jur de 1000 cal.pe zi,multe fructe si legume,beau peste 2l de apa zilnic,fac miscare atit cit pot din pacate nu stiu sa inot si nici nu reusesc sa invat-nu mai stiu ce sa fac pt ca ,continui sa iau in greutate,trebuie sa fie altceva dar nu reusesc sa gasesc raspunsul

raluca

acum 14 ani

S-ar putea sa fie glanda de ingrasare. Mergi la un medic nutritionist, cu siguranta vei slabi. Din cate am auzit o sedinta costa 250 RON, dar iti va fi mai bine. Sanatate

maya(

acum 14 ani

nu cred ca e de speriat ca ai 65 kg,dar iti pot spune si eu un mic secret...eu am 1.70,si 52 kg,am folosit niste pastilute pe baza de hoodia gordoni,si au avut un rezultat garantat,si ma simt foarte multumita de felul in care arat,.numai bine

dana

acum 13 ani

si ai slabit de la hoodia? si te rog spune mi ce pastile ai luat?k am si eu probleme cu greutatea. merci