cum sa slabesc?

Diete

Postata de Marian83117484 cu 15 ani in urma.

Buna,
Cum as putea sa slabesc,merg zilnic pe jos cam 2 km,dar nu am timp sa fac alt tip de exercitiu fizic sau gimnastica. Am pofta de mancare si i-mi plac dulciurile. E cam greu sa ma controlez la dulciuri. Am noroc ca sunt inalta si nu se prea observa ca am burta...1.75 si 78kg, obosesc f repede si respir greu.Stiu ca e periculos pentru sanatate.

Raspunsuri (1)

carmen658

acum 15 ani

Buna,
Pentru a slabi iti trebuie si vointa - in primul rand. Daca spui ca iti plac dulciurile si nu te poti controla va fi cam dificil sa slabesti. Iti recomand sa consulti un doctor nutritionist si daca ai si un pic de vointa in tine vei reusi. S-ar putea sa ai ceva probleme si cu inima daca zici ca obosesti si respiri greu. Mergi si fa-ti un consult si la inima - electrocardiograma. Multa sanatate si succes