Cum sa luam in greutate

Diete

Postata de beatrice47105898 cu 15 ani in urma.

vreau sa ma ajutati si pe mn in urmatoarea problema...prietenul meu vrea sa se mai ingrase si nu reuseste...ce credeti ca trebuie sa faca,trebuie sa ia vitamine sau altceva,va rog sa ma ajutati...va multumesc

Raspunsuri (3)

Teodora8

acum 15 ani

daca vrea sa se ingrase nu are decit sa ia vitamine prietenul meu are 31 ani,1,69h si 56 kg mie imi place asa cum e subtirel si pe deasupra eu ma chinui sa slabesc mai ginditi-va daca este bine sa va ingrasati k o data ce pleci pe drumul ingrasari apar mai multe probleme la o anumita virsta grasimea nu este buna in corp asta e parerea mea dar daca insistati el a luat din comert niste vitamine era un tub de everfescente cu un alergator pe ea nu-mi mai aduc aminte cum se numea dar va descurcati voi numai bine

Andrea751331

acum 15 ani

Probabil are un metabolism accelerat.Un endocrinolog ii poate spune daca are cumva hipertiroidie, dupa o analiza de sange si ecograf. Sau poate fumeaza, pentru ca fumatul se pare ca accelereaza metabolismul.
Pot fi mai multe cauze, dar numai un internist ii poate da un raspuns dupa anumite investigatii.

Teodora8

acum 15 ani

eu fumez dar nu am obs ca slabesc ba din contra am obs k daca fumez mult ex un pachet intr-o zi incep sa ma ingras; eu de obicei fumez cam un pachet la vreo 4 zile