Cum sa fac ?

Diete

Postata de membru236043 cu 11 ani in urma.

Buna ziua ! Am 20 ani..am fost supraponderala si am tinut o dieta (din pacate mai mult am facut foamea,ceea ce stiu ca nu e bine) si am reusit sa ajung la o greutate pe care mi-am dorit-o, cam mica ce-i drept...As dori sa aflu cum as putea sa ma mentin mancand mai mult totusi? Mananc putin mai mult comparativ cu ce mancam cand eram la regim, dar totusi nu vreau sa ma imbolnavesc si vreau sa mananc la fel ca ceilalti adolescenti, fara a lua in greutate totusi ! Va multumesc !

Raspunsuri (3)

FreeStyle11

acum 11 ani

Mananca putin deodata nu mult si mai mananca cand ti se mai face foame.Nu trebuie sa te umfli la o masa, mananca ca sa-ti dispara foamea fara sa te saturi peste masura.Si fa mai mult sport, dute la o sala, pe langa faptul ca vei arata bine e si sanatos sa faci sport.Daca ai o viata activa vei vedea ca mananci mai mult si nu iei in greutate, pt ca arzi caloriile dar vezi sa nu arzi prea mult, ca altfel scazi in greutate.

membru236043

acum 11 ani

Multumesc ! Fac deja sport...Ma rog, mersul pe jos il practic..in jur de 2 ore pe zi..Acum vreau sa ma bag la sala ! Multumesc

Dr Cliniplus

acum 11 ani

Centrul Medical Cliniplus promoveaza in Romania cel mai performant program de management al greutatii corporale sub supraveghere medicala. Pentru mai multe informatii va rugam sa ne contactati la nr de tel 0213151743 sau sa accesati site-ul nostru: www.cliniplus.ro