cresterea in greutate

Diete

Postata de daniela44 cu 16 ani in urma.

Sotul meu are 1.78 si 68kg. Este foarte slab si oricat ar manca nu se ingrasa.Ii dau tot timpul vitamine si am grija sa nu-i lipseasca fructele si legumele din alimentatie.Stiti vreun regim de ingrasare? Mentionez, ca sotul meu este fumator.
Va multumesc

Raspunsuri (4)

cristina600

acum 16 ani

Sotul meu are 176cm si 64 kg.Mananca non stop insa nu pune un gram pe el.Singurul moment in care a reusit sa se ingrase a fost cand s-a lasat de fumat.Timp de 8 luni nu a mai fumat si s-a ingrasat in jur de 6 kg,pe care bineinteles ca le-a pierdut imediat in momentul in care s-a reapucat de fumat.Noi ne-am cam resemnat cu ideea...Important este ca nu are probleme de sanatate si ca probabil datorita firii lui energice nu se ingrasa.Momentan face sport(merge la o sala de forta) si desi nu are mai multe kg (ca si numar) arata diferit tocmai datorita faptului ca musculatura are o alta structura acum.

Ioana886463

acum 16 ani

ar putea fi o problema cu stomacul.ati facut ceva investigatii?unii nu se ingrasa datorita acestei probleme.ramane sa vedeti daca e ceva si ce anume.adresativa unui gastroenterolog

Adrian488

acum 16 ani

salut sunt crisi .daca se lasa de fumat si respecta oraru mesei va lua in greutate asta am facut eu dar acum mam apucat iar de fumat si incep sa slabesc ca nu mai respect orele mesei

Daniel15277165

acum 16 ani

Simplu sa se lase de fumat si as respecte orele mesei, nu neparat la ora fixa, cu aproximatie. Si sa nu piarda noptile pentru ca somnul de noapte este un factor important al metabolismului si pentru refacerea sistemului nervos. In medie trebuie sa dormim cam 8 ore pe zi intre 22\23 - 7\8. Sanatate si numai bine