Consumare Creatina

Diete

Postata de DariusGanea cu 10 ani in urma.

Buna am 16 ani, 1m, 88, 76kg, si as dori sa folosesc creatina pentru sport, ma puteti indruma? Am voie sa folosesc? Daca nu, de ce?

Raspunsuri (4)

FreeStyle11

acum 10 ani

Da, ai voie, daca esti sanatos bineinteles.Desi nu sunt multe boli care interzic creatina.Daca ai rinichii si ficatul sanatos, da poti s-o folosesti fara probleme.Tine cont ca trebuie sa bei multa apa cam 3 l pe zi daca vrei sa obtii rezultate bune si consuma in mod regulat, o sa obtii primele rezultate dupa cam 2 saptamani.Bafta!

Mishu

acum 10 ani

iti recomand l-ornitina si l-arginina din gama Dr. Hulda Clark

augustin11119159

acum 10 ani

mai bine intrebi un medic si eu am folosit in alta tara adevaru e ca ma ajuta cu munca dar dupa un timp nu stiu ce sa intamplat ca am inceput sa ma simt rau parca era drogat ,.,,mie mi-a fost recomandat de un sportiv ce tragea la fiare .,.un medic poate sa-ti spuna cat poti sa iei

Mishu

acum 10 ani

Poti sa folosesti creatina daca nu ai probleme cu rinichii, intr-adevar trebuie sa bei multa apa, minim 3 l pe zi. Daca te tine buzunarul, poti incerca o alta forma de creatina, gen hidroclorida (Creatina HCL) sau Etil ester, cu absorbtie mult mai rapida. daca te hotarasti sa iei monohidrata, neaparat sa fie CREAPURE.