Chili Fast slim

Diete

Postata de Lauraa88 cu 11 ani in urma.

A folosit cineva chili Fast slim? Am citit pe site ul lor si pare ok...

Raspunsuri (103)

Naturopat Claudia

acum 11 ani

Pentru a slabi frumos si eficient sunt si alte metode prin alimentatie. Se poate face incepand cu un test de intolerante alimentare pentru a vede ce raport aveti cu substantele nutritive si pe baza acestui test primiti un regim alimentar personalizat de lunga durata... adica devine un mod de viata. E o mare greseala sa slabesti brusc... organismul sufera socuri puternice. Orice medicament luat necorespunzator poate fi daunator. Aici depinde mult de cine si cum isi asuma responsabilitatea. Pentru alte informatii ma puteti contacta direct.

simina

acum 11 ani

dar sunt recomandate astfel de pirule chili fast slim,d.p.d.v.medical?

Buzea Oana Maria

acum 9 ani

Buna ziua! Am 56 de kilograme si as vrea sa slabesc 8-9 kilograme. am incercat tot felul de diete insa tot nu am slabit, slabeam cateva kilograme iar dupa ce reveneam la o aimentatie normala reveneau si kilogramele. Ma puteti ajuta cu o diete personalizata de dumneavoastra care sa ma ajute penru mult timp?

Cabinet Lacrima Naturii

acum 11 ani

dpdv al dietelor naturiste nuuuuuuuuu, in general. Eu nu le recomand.

anca

acum 11 ani

eu mi-am comandat o cura de 15 zile ,le iau de 10 zile deja si nu se vede nimic.Nu am slabit nici un gram.O mare pacaleala

Ioana

acum 9 ani

la fel si eu .

Naturopat Claudia

acum 11 ani

Consider ca pentru slabit si mentinerea organismului in echilibru este nevoie de o cura personalizata. NU exista pastila magica...

catalin

acum 11 ani

Multa MISCAREEEE daca vrei sa slabesti. Nu mai consuma toate mizeriile

obezu''

acum 11 ani

Citr kile ai ? Idiotule!

Nicoleta

acum 11 ani

As vrea si eu sa slabesc, am 65-66 de kg si am 16 ani . As vrea sa slabesc in jur de 10 kg si nu stiu ce sa mai fac , am incercat diete , mi-am comandat de pe net 2 flacoane de pastile acai cleanse forte , dar am vazut ca este o mare pacaleala si are multe efecte adverse si nu stiu ce sa mai incerc. Spuneti-mi va rog ce sa mai incerc. Aceste pastine , care cica sunt naturale , sunt bune , as slabi cu ajutorul lor ?

cami

acum 11 ani

regimul disociat de 90 de zile , ai o zi de proteine(carne lapte oua si ai niste mese consistente ) ai o zi de legume (ciorba de legume ) ai o zi de carbohidrati (paste cu sos pizza si sear o prajitura, o felie de tort la alegere ) si o zi de fructe (nelimitat fructe toata ziua ) , ai putea sa cauti regim disociat de 90 de zile si o sa te convingi ce mese ai .. cat de consistente sunt, nu te infometezi , mananci si dulciuri ... eu am slabit 9 kg intr-o luna si un pic , mergeam 30 min pe jos, cateva statii pana ajungeam la liceu .. si cam atat .. si nu te ingrasi de la acest regim , si iti reglezi si metabolismul ...

Diana

acum 11 ani

si eu am slabit 11 kg cu ceva asemanator intr-o luna si ceva...organismul are absolut tot ce ii trebuie si slabesti destul de usor si de durata

hydac7

acum 11 ani

Mergi la sala si misca-ti kuru :-)

eunice

acum 10 ani

spune-mi te rog si mie exact numele acelor pastille asemanatoare acestora,te rog!ms mult

nicoleta

acum 10 ani

cum se numesc pastilelee pe care le ai luat de ai slabit 11 kg?

victoria

acum 10 ani

jaaaajaja eso es bravo

Anonim

acum 11 ani

REGIM DE SLABIRE

ETAPA I (doua saptamani):

Alimente permise:

-CARNE (de orice fel, in orice cantitate, fiarta, la gratar sau la cuptor);
-MEZELURI (de orice fel, in orice cantitate);
-GRASIMI (slanina, costita, unt);
-OUA ( fierte);
-BRANZA (telemea), CASCAVAL;
-CASTRAVETI (proaspeti, de gradina, etc), MASLINE;
-MURATURI (de preferat cele in saramura sau sa nu contina zahar);
-CONDIMENTE (de orice fel: sare, piper, boia iute sau dulce, mustar);
-APA (plata la discretie), CEAI, CAFEA (fara zahar);

Alimente strict interzise: alcool (de orice fel), apa gazoasa, fructe, sucuri (indulcite sau naturale), orice legume in afara celor de mai sus.

ETAPA A II-A (doua saptamani):
La alimentele de la etapa I se adauga:
- salata verde, varza, dovlecel, ardei gras, telina.

ETAPA A III- A (doua saptamani):
La alimentele deja permise se mai adauga:
-CEAPA, usturoi, (in mancare), fasole verde, rosii, ardei iuti;
-FRUCTE (numai visine, capsuni, zmeura, mure);
-Sucul de la 1 lamaie

ETAPA A IV-A (doua saptamani):
Se adauga:
-Toate zarzavaturile
-SMANTANA
-CIUPERCI
-SFECLA ROSIE (fara zahar)

NOTA: dupa 4 zile de la inceperea curei, slabirea este brusca si semnificativa din prima etapa. Se poate slabi in doua luni pana la 12-17 kg la femei si 15-20 kg la barbati.
ATENTIE: orice abatere, orice aliment nepermis consumat (o cafea cu zahar, o guma de mestecat, o inghetata, o gura de alcool, etc) intrerupe intreg procesul de slabire cu cate 8 zile.

Poate te ajuta Nicoleta,eu am slabit 20 kg in 2 luni,am tinut strict ca in lista.de la 84kg am 64 si ma metin asa fara aceasta dieta,am scos painea din alimentatie,acum fac si ceva sala ,dar cat am tinut dieta nu am facut deloc sport..acum mananc mai putin din orice,dar nu intrec masura cu mancaruri prajite ...au trecut 3 luni de cand nu am mai tinut dieta si nu am mai pus nici macar un g...

Nicoleta

acum 11 ani

Va multumesc , voi incerca !

bubu91

acum 11 ani

La etapa 1, pe langa branza telema si cascaval, poate fi consumat si iaurt, sana sau lapte batut?

Ivan

acum 10 ani

acesta este dieta Dunkan ... si este o dieta disociata .. o fi nu o fi buna depinde de fiecare ... eu zic ca te cam da peste cap .. si cred ca ar trebui sa adaugi acea pastiluta de otet si ceva pentru tiroida daca tii un regim disociat .. daca vrea careva specialist sa imi dea peste ochi in privinta acestei afirmatii rog a ma educa ... (nu cunosc medicatie ca urmare sunt dispus sa invat)

Pag 1 din 6