Ce sa mai fac????

Diete

Postata de mariana113108950 cu 15 ani in urma.

Buna ziua.
Am si eu o mica problema in legatura cu silueta:
am 20 de ani, 160 inaltime, 45 kg.
Problema la mine nu e de greutate (care e destul de mica), si de celulita. nu stiu cum sa fac sa scap de ea. De 5 luni tin regim (adica fara grasimi, dulciuri, bauturi acidulate, sosuri etc) si fac spor (8 ore de aerobic pe saptamana) si folosesc creme anticelulitice, dar parca efectul nu se vede aproape deloc. Am slabit, muschii sunt foarte tonifiati dar ma sacaie celulita foarte mult si nu stiu ce as mai putea sa mai fac, daca cineva se confrunta cu aceasta problema, va rog un raspuns.
Multumesc mult

Raspunsuri (6)

mariana113108950

acum 15 ani

Aici nu cred ca se mai pune problema de creme, eu am nevoie de un sfat competent pentru a depista o eventuala problema interna (de natura hormonala probabil). Creme am incercat nenumarate si nu mai cred in tot ceea ce zic producatorii...
Oricum multumesc pt raspuns

Daniel15277165

acum 15 ani

Problema poate fi una endocrina spre exemplu o explozie hormonala si ca tratament impotriva celulitei poti sa incerci un drenaj limfatic si un masaj anticelulitic bun si iti garantez ca in 2-3 saptamani o sa ai rezultate bune. Incerca, nu ai nimic de pierdut. Mult succes!

marius208111671

acum 15 ani

Celulita este o boala care trebuie tratatta cu toata seriozitatea si din interioi (cu o dieta sanatoasa, ce include foarte multe fructe si legume crude, dar si un produs care ajuta la eliminarea tesutului adipos, 2,5l apa pe zi) si din exterior cu niste creme eficiente (una de gomaj + cea propriu-zis anticelulitica).
Pentru detalii, contactati-ma pe e-mail.
Eu am vazut rezultate extraordinare, inclusiv pe mine (si am 40 ani), dar nu numai

marius208111671

acum 15 ani

era pt. little tin godess

emilia69113249

acum 15 ani

eu zic sa ne scri aici ce si cum sa folosim k pe toate ne intereseaza aceasta "problema" :D astept raspunsul tau.Ms anticipat

marius208111671

acum 15 ani

Sunt consultant de nutritie si ofer o analiza nutritionala si corporala gratuita in Iasi.
Cei care nu au posibilitatea sa ajunga in Iasi, pot sa ma contacteze pe e-mail [email protected] pentru informatii despre alimentatie si nutritie corecta pentru imbunatatirea sanatatii sau aspectului exterior.