Ce sa fac?

Diete

Postata de elissee cu 15 ani in urma.

Buna seara. Am 22 de ani, 1,68 si 45-50 Kg... Ce as putea face sa obtin greutatea corespunzatoare si mai ales sa o pot mentine. Deoarece am perioade in care slabesc fff mult, insa de ingrasat niciodata mai mult de 55 kg. Poate fi o problema ereditara? Multumesc.

Raspunsuri (3)

Dorina6899908

acum 15 ani

La varsta ta ,stii cate fete si-ar dori sa aiba aceasta greutate???? Eu zic sa fii multumita {chiar mandra ] caci peste nici 20 de ani ,o sa-ti doresti asa ceva,dar......degeaba. Fii acum frumoasa ,caci de grasime nu vei scapa, in viitor.

andrei178

acum 15 ani

Daca ai fluctuatii mari de greutate fa-ti niste analize endocrinologice sunt foarte simplu de facut. Daca ele sunt normale, poti incerca ce mi s-a recomandat si mie aici pe forum. Da click pe profilul meu si in lista gasesti un titlu "vreau sa ma ingras". Vei gasi acolo sugestii bune. Numai Bine!

marius208111671

acum 15 ani

Conteaza cat si ce mananci. Exista 2 variante: ori mananci mai putin decat trebuie (trebuie sa afli cate proteine si calorii trebuie sa mananci zilnic), iar a 2-a varianta ar fi ca mananci cat trebuie, dar ai celulele foarte oxidate si nu asimilezi, iar in acest caz chiar nu esti de invidiat, pentru ca asta inseamna ca nici substantele nutritive nu se asimileaza, deci ai carente foarte mari in organism. Daca vrei o analiza nutritionala, contacteaza-ma pe e-mail.