ce sa fac?

Diete

Postata de 123 cu 14 ani in urma.

Buna ziua!Am si eu o problema...in timpul sarcinii si dupa nastere am pus cateva kg in plus,acum nu stiu cum sa le dau jos(kg),dar fara sa imi afecteze cu ceva faptul ca alaptez!Si ar mai fi ceva...tot dupa nastere am ramas cu burtica,stie cineva ce se poate face pentru a nu mai avea burtica???Va multumesc!

Raspunsuri (3)

floryny

acum 14 ani

Pentru a nu mai avea burta iti trebuie sport. Cateva abdomene pe zi si cu siguranta vei scapa de burtica. Pentru ca alaptezi nu ai voie sa tii o dieta.

Dar prin cateva exercitii vei scapa de burta. Succes!

lady x

acum 14 ani

Catvea abdomene pe zi n-o sa te scape de grasime!! Ai nevoie de exercitii cardio( inot, jogging, bicicleta) nu exercitii anaerobe. FLORYNY, daca nu esti infromata, te rog nu da sfaturi de capul tau, si nu indu lumea in eroare. Nu exista slabirea intr-o singura zona, daca slabesti , inseamna ca si burta o dai jos. Cel mai sanatos ar fi sa elrgi in parc sau sa faci inot. Alimentatia ramane totusi cel mai important factor al slabirii. Daca te apuci de sport si nu iti skimbi obiceiurile alimentare, degeaba faci efort. Succes!

IuliaLya

acum 14 ani

Pentru a slabi ai sa auzi tot timpul acelasi lucru ...gimnastica si dieta ...dar eu iti spus ceea ce fac eu si am slabit 1 kg jumatate pe sapt...mananc mai de toate dar o cantitate mult mai mica ....in schimb dulciurile pastele si painea alba le-am indepartat de tot ...iar dimineatza pe stomacul gol beau un suc de lamaie si un pahar de apa calduta.
Iar pentru burtica daca tie greu sa faci gimnastica te sfatuiesc sa faci masaj cate jumatate de ora pe zi