ce ar trebui sa fac pentru a scadea in greutate 1 kg saptamanal?

Diete

Postata de newme cu 12 ani in urma.

Buna ziua,
Doresc sa slabesc cate 1 kg pe saptamana, ce ar trebui sa elimin din alimentatia mea pentru a slabi? Am mai multe kg de slabit ,dar nu vreau ceva drastic, si cred ca 1 kg/saptamana e ok.

Raspunsuri (3)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

un regim alimentar trebuie sa contina toate principiile nutritive (proteine, glucide, lipide, minerale, vitamine) , in mese reduse cantitav dar care sa asigure energia necesara activitatilor zilnice, asociate cu un regim de exercitii fizice. ar fi bine de evaluat indicele de masa corporeala pentru necesitatea scaderii in greutate.

newme

acum 12 ani

am calculat IMC il am 31,8 . am multe kg peste si pentru sanatatea mea trebuie sa iau masuri.

Dr. Nicoleta Grosu

acum 12 ani

Regimul disociat al lui Montignac.
Asocierea alimentelor dupa aceasta metoda va permite sa slabiti fara sa va infometati.
Cititi cartea pt detalii.