Cate kilograme ar trebui sa am?

Diete

Postata de Balea Ioana cu 11 ani in urma.

Am 12,am 1,48m inaltime si am 45 de kilograme si as dori sa stiu cate kilograme ar trebui sa am .Si cum am putea sa slbesc caci sport fac si gras nu mamanc va rog ajutati-ma!!!!

Raspunsuri (7)

sonia

acum 11 ani

la 1.48 trebuie sa ai 48 kg

Adrienne

acum 11 ani

Pentru o persoana care la maturitate ar putea avea o inaltime medie de 1,72m, fetele la varsta de 12 ani ar trebui sa aiba o inaltime de 1,33m si o greutate de 30,0 kg. Pot exista variatii in plus sau in minus. Abaterile mari, de la aceste cifre prezentate, trebuie supuse avizului medicului si eventual tratate. La inaltimea ta ,normal ar fi sa ai maximum 40kg.

Laura

acum 10 ani

Buna! Am 12 ani, 156 cm inaltime si 45.1 kg. Eu doresc sa mai slabesc...Ma ajutati pls, ca am o prietena care are 14 ani 163 cm inaltime si 46 kg....Ce sa fac? Cum sa slabesc?

Florin

acum 8 ani

Eu am 12 ani ,inaltime 1,53 si 38 de kg............Eu zic ca la varsta aceasta ara trebui sa ai sub 40 de kg

ioana

acum 8 ani

da dar asta depinde de inaltime

Cremeneanu Ada

acum 8 ani

Eu am 12 ani, 1 metru si 52 de centimetri si 46 de kg. Cate ar trebui sa am?? :0 ●•▪¤

CristinaG.

acum 8 ani

38kg...ma rog atatea am eu la 12ani,doar ca eu am 1,56