care metoda de slabit e cea mai eficienta?

Diete

Postata de laviniapop16 cu 11 ani in urma.

buna, am 16 ani, 1.64 m si 57kg. as vrea sa stiu cum as putea slabi , excluzand miscarea, ac***a in vedere ca deja practic sport...as vrea sa slabesc macar 5 kg dar nu stiu cum ar fi cel mai bine pt mine, fara sa imi reduc extrem din alimentatie sau sa trebuiasca sa imi chinui corpul

Raspunsuri (2)

FreeStyle11

acum 11 ani

E foarte simplu: mananca ce vrei dar consuma mai multe calorii decat mananci.Dar daca vrei niste alimente, cele vegetale mai ales legumele si carnea sp***a(pui, peste slab).Tu iti faci dieta in functie de programul tau asa ca nu-ti pot spune eu cand sa le mananci.Important e sa mananci mai putine calorii decat consumi, asta nu inseamna sa mananci foarte putin.Poti manca destul de bine si sa te saturi, iar in acelas timp cu sport pierzi si din greutate.Depinde si de preferintele tale alimentare, dar cu vointa reusesti si important e sa te mentii la o greutatea buna.

Chim. dr. Fodor Alpar

acum 10 ani

In primul rand te-as sfatui sa nu slabesti, ai un IMC de manechina: 21,2. Nu stiu de unde aceasta cerinta, dar la prietenul tau sigur nu o sa-i placa!!!