burtica asta !!!

Diete

Postata de Ionela46119882 cu 15 ani in urma.

ce ziceti voi ?cu dieta nu pot , cu insistenta nu merge , ispitele sunt mari , la sala inca nu ma duc ,am mult timp liber si stau mai mult p-acasa ,ma feresc cat pot de toate "cele rele" , dar va intreb asa : daca eu ma apuc sa fac abdomene acasa din ce in ce mai multe asa cum stiu eu se vad rezultate ? sa ma apuc de lucru ? e pierdere de timp ? e adevarat ca se fac doar muschi sub grasime ? multumesc ! abia astept sa vad ce ma sfatuiti , ingrijiti-va tot timpul !

Raspunsuri (6)

Margareta Viorica

acum 15 ani

parerea mes este ca abdomenele nu sunt bune....dupa o perioada mare de abdomene se vad ceva rezultate,dar scade burtica si cresc aripioare in laterale....eu am incercat asta...sfatul meu este sa consumi 2 l apa pe zi si seara sa nu mai papi,si incearca sa faci ceva gimnastica pe muzica acasa,este ce`a mai buna....nu recurge la diete drastice,nu isi au rostu....te imblonavesti...sper ca ti`am fost de folos:*

IULIANA-ANA

acum 15 ani

Buna laura
daca tot ai timp liber dc nu faci miscare in aer liber, chiar daca e frig afara alearga prin parc, sau i-ati un abonament la o sala de aerobic.
Aici pe langa abdomene vei face si alte exercitii care te ajuta
Spor

Raluca254129610

acum 15 ani

dc faci abdomene e super ok trebuie sa faci zilnik si seara si dimineata dar cu o conditie: sa reduci mancarea dupa ora 18 si sa te orientezi spre multe fructe,verdeturi si sucuri fara acid ,m ai bine apa plata cu lamaie si sa incerci sa lasi dulciurile si ai sa vezi rezultate::)) bafta

Ionela46119882

acum 15 ani

Iti multumesc pt raspunsul tau,dietele nu-s genul meu,si mie si frica sa nu ma imbolnavesc,nu le prea pot tine niciodata !sport recunosc ca as face mai mult pt ca imi permite timpul,dar ...nu faca aproape deloc ! multumesc inca o data si ...sa ai parte de multa sanatate !numai bine !

Ionela46119882

acum 15 ani

multumesc mult pt sfat , ma gandesc tot mai serios sa faca asta ...ca altfel nu prea am parte de rezultate ! multa sanatate si numaibine !

Ionela46119882

acum 15 ani

Multumesc si tie pt raspuns, am renuntat deja la sucuri fara acid , beau mai mult apa (nu cata ar trebui ); fara dulciuri cat de putine viata nu mai e asa frumoasa , dar le-am redus (asa zic eu!)
fructe si verdeturi mananc din plin de multe ori dupa ora 18.00 si chiar consistent , asa ca incep cu abdomenele dar cred ca doar seara ,vreau sa vad unde pot ajunge si ce iasa ! sanatate multa si numai bine !