Buna

Diete

Postata de IuliaLya cu 14 ani in urma.

Aveam 53 de kg si am ajuns la 56 iar acum tin o dieta a mea spun a mea pentru ca e facuta de mine(am scos pastele painea alba cola si dulciurile de tot)mananc mai multe ciorbe supe legume si preparate la cuptor mananc o cantitate mult mai mica decat mancam inainte iar dimineata pe stomacul gol beau un suc din zeama de lamaie iar dupa o jumatate de ora mananc ceva tot nesimnificatic ..ceva fara zahar si grasimi ...voiam sa stiu daca e buna dieta mea sau nu, gimnastica nu fac dar in schimb lucrez si is mai tot timpul in miscare problema mea e burtica si vreau sa ajung sa ma 50-52 kg ...va multumesc

Raspunsuri (4)

LORETA GAVRILA

acum 14 ani

Cred ca daca pastrezi acest fel de alimentatie ai sa slabesti si poti sa te menti. Trebuie sa faci si niste "abdomene"... succes

IuliaLya

acum 14 ani

m-am apucat si de abdomenii fac 100 pe zi si in plus fac si 50 de geno frectiuni dar am scos lamaile iar acum am 52-500 53 kg nu stiu exact

Radu

acum 14 ani

Un doctor mai demult mi`a spus sa beau sucul de la 1/2 lamaie+1/2 grefa dimineata pe stomacul gol. Cica se neutralizeaza si nu dau reactii aiurea prin stomac.
Mult succes.
Daca zici ca te misti mult in timpul jobului in cateva saptamani ai terminat cu kg in plus.

carmen

acum 13 ani

Acidul din lamanie pe stomacul gol face mult rau acestuia, iar grafa este tot din aceeasi familie este si deci cam tot aia e. Daca totusi vrei sa continui sfatul meu este sa iei probiotice pentru a nu avea probleme cu stomacul. Incearca Biotics care sunt cele mai bune in domeniul asta