buna ziua!

Diete

Postata de Raluca48 cu 14 ani in urma.

as vrea foarte mult sa slabesc.de fapt e neaparat nevoie. am 18 ani 1,68 si 57 de kilograme. mananc foarte mult si ma abtin destul de greu. am incercat o dieta cu ajutorul careia am slabit 5 kg intro saptamana, dar apoi am renuntat si am revenit la greutatea initiala.ma simt foarte slabita cand nu mananc si nu stiu cum as putea face sa slabesc.

Raspunsuri (8)

cristina0606

acum 14 ani

buna,
in primul rand nu trebuie sa slabesti.la o inaltime de 1,68 trebuie sa ai 58 kg adica cu 10 mai putin decat inaltimea. in concluzie nu e nevoie sa slabesti.fa-ti un program de masa,nu face combinati de gen cartofi cu paine si altele,nu manca dupa ora 8,culcate la o ora potrivita,respecta mesele principale ale zilei si totul va fi bine, a inca ceva fa miscare.multa sanatate

Mihaela

acum 14 ani

cred ca e normal sa te simti slabita cand nu mananci si organismul e inca in scimbare si dezvoltare, cred ca pe termen lung e chiar o idee f p***a sa tii diete.

Practicarea sporturilor si evitarea mancarurilor daunatoare: prajeli, alimente cu conservanti, sucuri acidulate sunt suficiente. Si crede-o pe Cristina, nu trebuie sa slabesti! Banuiesc ca ai in jurul tau fete mai plinute, n-are rost sa te ingrijorezi, plus ca variatiile de greutate iti pot strica elasticitatea pielii, se poate lasa, ti se lasa si sanii printre altele.

Expert nu-s, dar vorbesc din experienta.

Nicu Mocanu

acum 14 ani

Mihaela si Cristina au dreptate. Lasa balivernele mariei pop ca-s numai reclama. Esti tanara . Nu trebuie decat sa mananci sanatos( fara grasimi, prajeli, sucuri etc), fara nopti pierdute, tigari si alcool, cu multa miscare si aer curat. Lasa tot felul de inventii de diete culese de pe net.Vei fi frumoasa si sanatoasa toata viata. Acum ai greutatea ideala pentru inaltimea ta.
Succes!

maria

acum 14 ani

draga raluca, tu ai o problema care poate fi rezolvata.te pot ajuta. scrie-mi pe [email protected]

Raluca48

acum 14 ani

multumesc mult pentru raspunsuri!

www.alcom.do.am

acum 14 ani

Inca nu ai slabit e timpul sa iei ceva bun ! Slabesti sanatos, natural zilnic peste 400 grame. Sau primesti bani inapoi .

Stelian Ionut

acum 14 ani

dl de la www.alcom.do.am nu iti mai face reclama, stiu ca e bun ceaiul si vi-l recomand dar pt publicitate trebuie sa apelezi la o firma de marketing

Minerva

acum 14 ani

au am luat ceai dinasta si am slabit prea mult :))