As vrea sa slabesc

Diete

Postata de DoarEuSiAtat cu 9 ani in urma.

Pentru a ma intelege as vrea sa va spun toata povestea mea. Acum 2 ani m-am apucat de dansul sportiv( pe atunci nu eram chiar asa inalt ) si aveam cam 75 de kilograme si 1.70 (cam asa) Vazand ca incep sa slabesc am inceput sa ma abtin din a mai manca paine,dulciuri, cipsuri, sucuri( de toate felurile) . Faceam chiar si ture de teren pe atunci.In Februarie din cauza unui accident mi-am rupt piciorul si a trebuit sa iau o pauza de la sport(inclusiv de la dans) .In perioada asta nu aveam ce face nici in casa(eu fiind obisnuit sa dansez sau sa fac ceva sport) m-am apucat din nou de obiceiurile mele proaste(sucuri dulciuri etc..) Acum o luna dupa ce m-am vindecat complet m-am apucat din nou de treaba ... Acum am 93 de kilograme :(( tot continui sa fac sport dar nu-mi pot potoli apetitul.Simt mereu nevoia sa mananc si simt ca nu rezolv nimic . Am facut din nou burta si nu mai am nici pic de muschi pe mine(doar grasime) Ar exista vreo dieta si pentru mine? Ceva usor care sa nu ma afecteze daca refuz sa o mai tin ... Am 1.82 la varsta de 15 ani ( asta ma salveaza sa nu mi se vada burta) Va roog ajutati-ma !! Vreau din nou sa ma simt bine in pielea mea , sa nu-mi fie rusine sa ies din casa :(

Raspunsuri (2)

iulia

acum 9 ani

contacteaza-ma si te pot ajuta! 0733816311

sfefaniam

acum 8 ani

Ai greutatea foarte ok pentru varsta ta. Eu ma mentin in forma, adica kilogramele, prin consum de cafea verde. Intra si tu pe ****