as vrea sa slabesc macar 5 kg

Diete

Postata de Arabela3115869 cu 15 ani in urma.

buna.am 165 si 67 kg.innainte cind lucram aveam 58 iar acum sunt acasa de 2 ani si am pus 9kg.cum pot sa scap de aceste kg in plus,macar de 5 kg as fi foarte bucuroasa.

Raspunsuri (5)

IULIANA-ANA

acum 15 ani

buna Crina
ai incercat sa iti schimbi programul de alimentatie.Incearca sa nu mai mananci dupa ora 6, sa bei multe lichide si miscare cat de mult poti.Cred ca asta e cea mai usoara metoda, fara dieta sau alte p***a.
Spor:)

simona166117244

acum 15 ani

Buna Crina,
Asa cum ti-a zis Sheila ar fi bine sa-ti schimbi programul de alimentatie.
Mai bine mananci putin si mai des. Dimineata pe stomacul gol, poti sa bei un pahar cu apa calduta cu zeama de lamaie sau o lingurita de otet de mere. Dupa ora 18.00 ceva usor (un fruct, ceai, lapte etc) sau ...nimic. Obligatoriu multe lichide: apa, suc de fructe natural, ceai neindulcit.
Eu am slabit band apa ..calda. Bei apa calduta sau calda, depinde cum o suporti; sau macar sa fie la temperatura camerei si nu rece. Un pahar cu apa inainde de masa iti e de ajutor.
Renunta la mezeluri, prajeli, pizza, fast-food. Painea alba o poti inlocui pentru inceput cu graham sau paine neagra.
Daca poti face si gimnastica ar fi foarte bine. Daca nu, renunta la lift,mergi pe scari, mergi o statie pe jos, fa multa miscare .
Bafta multa!

iordana1

acum 15 ani

Buna,eu tot atatea kg aveam la o inaltime de 1.60..deci te inteleg perfect!am tinut un regim relativ usor,trebuie sa renunti la prajeli,sucuri acidulate(de preferat doar apa plata)si in general carnea de pui sau vita doar fiarta sau la gratar,salate si multe fructe!cam atat...ar mai fi un asa zis regim care da rezultate rapide(l-a tinut o prietena)cu ceai verde.3 cani pe zi de ceai verde neindulcit si dimineata inghiti nemestecat putin usturoi.sper sa te ajute cu ceva ce ti-am zis!Succes

Floricika

acum 11 ani

Eu beau un ceai canadian tea si slabesc ,in 2 saptamani am slabit aproape 5kg dar as vrea sa tin si dieta pe langa ceai poate slabesc mai mult intr-un timp mai scurt.Eu as vrea 5 kg intr-o saptamana ,stiu ca ma faceti nebuna dar am prietene care slabesc rapid si apoi se mentin.

Andreea Merla.!

acum 10 ani

Eu tot vreau sa slabesc de azi jurr ca pine nu mai manc di dupa 6 nimik in plus nu mai manic doar fructe sh mul licid.am sa beau