As dori sa-mi explicati cum se masoara kcal ? Vreau sa am un stil de viata si nu stiu cum sa fac?

Diete

Postata de Utilizator21561723687 cu 4 ani in urma.

Am diabet tip 2, descoperit in urma cu 1 an. De atunci, nu mananc dulciuri, zahr, grasimi, carne de porc. Medicamente Șsiofor 1000mg, forxiga. eu as dori sa mananc sanatos, dar nu stiu sa-mi fac meniuri.

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Educatie-pentru-sanatate/cum-sa-monitorizati-mai-usor-cate-calorii-consumati-in-fiecare-zi_13378