am ales viata!!

Diete

Postata de ANCA117808 cu 15 ani in urma.

am 119 kg!!pana acum nu mi-am facut probleme de greutate,am si o varsta,dar,incet ,incet cconstientizez ca imi e din ce in ce mai greu sa merg,sa respir....si lista ar putea continua.am inceput o cura de slabire pe baza unui regim hipocaloric de 1000 cal pe zi ascociat cu reductil...de 8 zile..am dat jos...=)) ironie!!-doat 200 gr!!ajutati-ma cu sfaturile voastre ca stiti cum este"unde-s multi,puterea creste"multumesc din suflet..pupici la toata lumea

Raspunsuri (4)

IULIANA-ANA

acum 15 ani

Buna Maisa
Din cate stiu cand ti o cura rezultatele nu se vad imediat, trebuie sa urmezi un timp mai indelungat regimul pentru a se vedea efectul. Daca aceasta cura ti-a fost recomandata de un specialist este posibil sa dea rezultatea dar daca aceasta cura a fost folosita de o prietena nu va da neaparat rezultate.
Spor si sa ne ti la curent cu noutatile

marius208111671

acum 15 ani

Metabolismul tau bazal e mult mai mare decat atat, iar cu 1000 cal/zi ai reusit sa-l blochezi si eu cred ca nu vei slabi, oricat de putin ai manca.
Ai nevoie de o analiza nutritionala, pentru a afla cate cal si cate proteine ai nevoie zilnic si tot ce trebuie sa faci pentru asta.

marius208111671

acum 15 ani

Sunt consultant nutritie si pot sa te ajut, contacteaza-ma pe e-mail [email protected], iti trimit un chestionar si vedem cate calorii si proteine ai nevoie zilnic si iti trimit materiale si informatii despre alimentatie si nutritie corecta

iuliu lisandru

acum 15 ani

ai incercat dieta lui gabriela man aia hipoglicemica cauta pe net poate e mai buna ,si eu trebuie sa ma decid ,am 98 de kg si 1,67 msi nu asta ar fi problema daca asi fi sanatoasa ,daca gasiti ceva sa mi ziceti si mie .bafta