Alimente pentru o dieta sanatoasa

Diete

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

As dori sa-mi spuneti despre alimentatia in hipotiroidism. Ce este indicat si ce este de evitat.

Raspunsuri (3)

carmen658

acum 15 ani

Buna Emy,
Sper sa-ti foloseasca:
Limitarea alimentelor cu actiune anti-tiroidiana: varza, fasolea uscata, soia.
Evitarea stimulentilor de tip: cafea, cola, nicotina sau alcool care afecteaza sanatatea tiroidei.
Controlarea nivelului de stres cotidian, care e considerat a fi un factor major favorizant al hipotiroidiilor.
Adoptarea unui program regulat de activitate fizica zilnica de minim 30 de minute pentru a se accelera metabolismul si pentru a favoriza cresterea ponderala. Sanatate si sa ne mai scrii

comentarii utilizatori

acum 15 ani

va rog din suflet sami spuneti si mie ce trebuie sa fac ca sa ma pot ingrasa pt ca am 21 ani, 1.70m si 47 kg. ce trebuie sa fac???
de fiecare data cand mananc, imi vine sa vomit...
ajutati-ma...

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am37de an si arat ca o femeie de45de ani deacea va rog din suflet ca sa ma ajutati de a scapa de15kg pe care le am in plus.diete am tot incercaT DAR FAra niciun rezultat