ajutor

Diete

Postata de Bogdan20 cu 15 ani in urma.

16 Ianuarie 2009
Sunt o persoana dimanica si puternica,am 34 de ani, 1.73 inaltime, 68 kg. dar de ceva timp am un disconfort in cea ce ma priveste uitandu-ma in oglinda. Am constructia corpului in forma de para, iar atunci cand ma ingrasi (iarna) toate surplusurire se depun pe solduri si in parte interioara a genunchilor.Am incercat diverse regimuri alimentare, dar am constatat ca slabesc in parte de sus a organismului foarte mult iar de un trebuie foarte putin.Ce trebuie sa fac ? Astept sugestiile voastre.

Raspunsuri (2)

simona166117244

acum 15 ani

Buna Camy,
Ac***a in vedere constructia corpului tau, ar fi bine sa mergi la sala. Cei de acolo iti vor spune ce exercitii ar fi bune pt tine.
Numai bine!

Florian Alex

acum 15 ani

Exercitiul fizic asociat cu un regim corect te-ar ajuta. Un nutritionist si anumite tipuri de exercitii fizice iti vor fi de ajutor.