acnee pe spate

Diete

Postata de cu 12 ani in urma.

Buna ziua, de ceva vreme mi-au aparut destul de multe cosuri pe spate, sub piele si dureroase. Inainte de mestruatie apar cateva si pe fata insa cele de pe spate parca-s acolo tot timpul. Mentionez ca am o dieta destul de sanatoasa, iar mancaruri "interzise" consum doar de cateva ori pe luna. Nu tin niciun tratament medicamentos si nici anticonceptionale nu iau.
Dana Ionescu: Buna ziua, de ceva vreme mi-au aparut destul de multe cosuri pe spate, sub piele si dureroase. Inainte de mestruatie apar cateva si pe fata insa cele de pe spate parca-s acolo tot timpul. Mentionez ca am o dieta destul de sanatoasa, iar mancaruri "interzise" consum doar de cateva ori pe luna. Nu tin niciun tratament medicamentos si nici anticonceptionale nu iau, iar menstruatia este in mare parte regulata.Am uneori stari de oboseala. Acum circa 2 ani am slabit cu superslim niste pastile pe care initial le gasisem si in farmacii si apoi doar la diverse persoane "distribuitori". Astfel am reusit sa slabesc circa 10 kg si apoi m-am ingrasat cam 15kg inapoi. Momentan urmez o dieta stricta gasita pe internet care stiu ca are rezultate - dieta Mayo.

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 12 ani

Mergi la dermatolog.

acum 12 ani

thank you luli:)