A urma o dieta poate fi usor sau greu

Diete

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

am probleme cu spatele si trebuie sa slabesc minim 15 kg dar imi este foarte greu sa tin dieta

Raspunsuri (5)

carmen658

acum 15 ani

Buna Adina,
Alta solutie nu exista - deci iti trebuie o dieta si sa faci si sport. Mergi la un doctor nutritionist si-ti va da o dieta pe care ar trebui sa o tii cu strictete pt. ca la doua saptamani te va chema din nou la control. Dar in afara de toate astea, tie in primul rand iti trebuie si o vointa. Succes si sanatate

simona166117244

acum 15 ani

Buna Adina,
Cuma zis si Misis e nevoie si de vointa pt a tine o dieta. Si gandeste-te ca o fafci pt sanatatea ta!
Fa-ti si tu un regim alimentar mai.."usor" cu multe legume, fructe, multe lichide, cat mai putine dulciuri, fainoase, fara sucuri din comert, ...
Seara mananca ceva usor, eventual o salata, peste la grata, sau fructe.. Trebuie sa-ti autoimpui un regim alimentar sanatos si rezultatele se vor vedea in timp. Nu uita de cat mai multe lichide si miscare, daca iti permite spatele.
Sanatate maxima!

acum 15 ani

Buna Adina,

Incearca o dieta cu calorii negative;
Am vazut pe site, in Biblioteca de carti medicale o carte foarte interesanta, cu un plan de slabit pbazat pe alimente care ard grasimile: //sfatulmedicului.ro/librarie/carti/Alimente_care_ard_grasimi__Slabiti_mancand_in_14_zile_70.html

Important este sa ai un plan bine stabilit, care sa-ti permita sa te hranesti sanatos. Infometarea este cea mai p***a alegere!

Numai bine!

fraghn

acum 14 ani

buna,
si eu are probleme de genul acesta am sa iti scriu dieta care am urmat-o eu si a avut succes.
trebuie neaparat sa ai 3 mese regulate,bea 2 litri de apa pe zi,nu manca mancaruri grase si nu manca ce e facut la gratar(ex..puiul,vita..deoarece arsura aceea de pe carne este grasa,nu e mare diferenta k mananci la gratar sau prajit),mananca foarte multa carne de vita fiarta,salate foarte multe(fara sosuri)cu ulei de masline(incearca sa alungi uleiul de floarea sorelui si sa il inlocuiesti cu cel de masline)si sa faci gimnastica(dar nu sa te apuci sa ridici de fiare k iti mai rau , incearca aerobic cate max o ora pe zi).pe saptamana trebuie max 2-3kg sa dai jos.
si k veni vb de gimnastica eu mi-am cumparat akm o luna un dvd , este special numai pt spate. faci gimnastica pt spate numai 15 min in fiecare zi (luni-vineri)mie mi se pare exceptional dvd-ul.
sanatate si succes

fraghn

acum 14 ani

mie o dieta de genul acesta(cum am scris in msj de mai sus) nu mie se pare grea chiar ma face sa ma simt mai bn si mai fresh:D
akm parerile sunt impartite pana nu incerci nu ai de unde sa sti.