Ce sa fac?

Diaree acuta

Postata de Utilizator11526246877 cu 5 ani in urma.

Din noiembrie anul trecut am probleme cu scaunul si anume la inceput a debutat cu diaree deasa de 2-3 ori pe zi fara dureri sau alte simptome asta cam vreo 2 luni, timp in care a alterat ne fiind asa grava pe intreg parcusul luniilor, ac***a momente cand eram mai bine, dupa aceea timp de o luna am incercat furazolidon fara nici un rezultat doar ameliorare temporara dupa inca o luna am fost la un medic am facut analize de scaun, de sange, de urina nu au fost gasite problema si mi-a recomandat sa iau o luna un fel de tablete nu mai stiu cum se numeau doar ca incepeau cu I le-am luat si pe acestea dar fara o rezolvare permanemta acum la doua luni dupa inca mai alterneaza diareea plus ca acum imi cioraie matele toata ziua cateodata scaunele sunt insotite si de sangerari dar acest lucru il aveam si acum 1 an, in toata aceasta perioada nu cred ca am avut dureri iar balonari foarte putine, cat de grav sunt? Sunt adolescent

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Tulburari-de-tranzit--diareea-si-constipatia-/sindromul-de-intestin-iritabil-sii_560