Tratament cu aerosoli salini

Diagnostic si investigare

Postata de Utilizator11720185504 cu 3 luni in urma.

O persoană care a avut TBC ,în urmă cu 15 ani are voie să facă aerosoli în salină ?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 3 luni

Buna ziua,

O persoana care a avut TBC in urma cu 15 ani, are voie sa faca aerosoli in salina, cu conditia ca boala sa fie complet vindecata si nu exista simptome sau semne de recidiva.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: https://www.clickmed.ro/medic/pneumologie

Articol de interes:
sfatulmedicului.ro/Educatie-pentru-sanatate/boli-ce-pot-fi-ameliorate-la-salina-naturala_16876