Sa ma ingrijorez ?

Diagnostic si investigare

Postata de Utilizator11709340050 cu 2 saptamani in urma.

Buna ziua! De vreo 2 luni am observat pe gland-ul penisului meu o pata maro. Nu este foarte mare. In aceste 2 luni nu mi se pare ca sa marit. Dar acea pata ma ingrijoreaza si vrau lamuriri. Nu ma doare sau ma mananca in acea zona. Daca este ceva la ca doctor sa apelez.

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 2 saptamani

Buna ziua,

Pata pe care ai descris-o poate fi cauzata de o varietate de lucruri - poate fi un semn al pubertatii, o alunita simpla sau ceva asemanator.

Cu toate acestea, ar trebui sa mergi la medic pentru a te asigura ca nu este nimic serios.

Iti recomandam sa discuti cu un parinte sau un adult de incredere despre aceasta problema si sa faci o programare la doctor.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: www.clickmed.ro/medic/dermatologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Boli-de-piele/depigmentarea-pielii-cauze-simptome-si-metode-de-tinere-sub-control-a-af_11752
sfatulmedicului.ro/Dermatita/dermatita-de-contact_1342