Pot avea cancer colon

Diagnostic si investigare

Postata de Horia cu 2 luni in urma.

Am dureri slabe sub coaste stânga dreapta analize fecale negative ecografie abdominala ok sunt constipat ies afara cu ajutorul fibrelorsolide

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 2 luni

Buna ziua,

Desi analizele de fecale au iesit negative si ecografia abdominala a fost in regula, nu trebuie sa excludem complet posibilitatea unui cancer de colon.

Simptomele pe care le raportati pot fi asociate cu aceasta boala, dar pot fi, de asemenea, semne ale altor afectiuni, cum ar fi tulburarile gastro-intestinale, sindromul intestinului iritabil sau inflamatiile intestinale.

Este important sa discutati cu medicul dumneavoastra despre simptomele pe care le-ati observat si sa faceti mai multe teste, daca este necesar, pentru a ajunge la un diagnostic corect.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia:
www.clickmed.ro/medic/gastroenterologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Boli-intestinale/tulburarile-gastrointestinale-sau-problemele-de-digestie_9768
sfatulmedicului.ro/Refluxul-gastroesofagian/tractul-gastro-intestinal-particularitati-afectiuni-si-diagnostic_14920
sfatulmedicului.ro/Cancer/cancerul-de-colon-simptome-si-diagnostic_10711