Interpretare CT Torace Activ - a doua opinie?

Diagnostic si investigare

Postata de Utilizator21725863039 cu 2 saptamani in urma.

Buna ziua,
As dori sa stiu daca sunt clinici in Bucuresti unde poti merge cu un CT deja realizat pentru interpretarea acestuia. As vrea sa obtin o a doua opinie.

Multumesc.

Raspunsuri (3)

SfatulMedicului

acum 2 saptamani

Buna ziua,

Exista mai multe clinici in Bucuresti unde puteti merge cu un CT deja realizat pentru interpretarea acestuia. De exemplu, Medlife, Regina Maria sau Sanador ofera acest tip de serviciu.

Este important sa aveti la dvs. CD-ul cu imaginile CT si eventual si primele interpretari daca le aveti. De obicei, este necesar sa programati o consultatie in prealabil.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: https://www.clickmed.ro/medic/ct

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Imagistica-si-endoscopia/investigatii-precise-rmn-si-ct-diferente-cand-si-de-ce-se-faci_19089
sfatulmedicului.ro/Imagistica-si-endoscopia/tomografia-computerizata_1311

Utilizator21725863039

acum 2 saptamani

Mulțumesc. Am adresat întrebarea pentru ca am sunat deja la Regina Maria și fac programări doar pt CT , nu si pentru interpretări.

Utilizator21725863039

acum 2 saptamani

Mă refeam la interpretare CT deja realizat. Am făcut programare la un medic pneumolog și voi aștepta să văd ce spune.