Intepăturim durere mare in virful degetelor la piciorul sting in timpul somnului?

Diagnostic si investigare

Postata de Savel Filote cu 3 saptamani in urma.

in timpul somnului durere mare in virful degetelor la piciorul sting,după care apare o senzatie de amortire

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 3 saptamani

Buna ziua,

Simptomele descrise pot sugera mai multe afectiuni posibile, precum neuropatia periferica, sindromul piciorului nelinistit sau probleme de circulatie. Ar putea fi, de asemenea, vorba si de anumite deficiente nutritionale. Acestea pot fi mai des intalnite la persoanele cu diabet sau alte afectiuni care afecteaza nervii periferici. Este extrem de important sa discuti aceste simptome cu un medic care iti poate recomanda investigatii adecvate si un tratament eficient.

Cat despre specialitatea medicala, aceasta depinde de cauza exacta a simptomelor tale.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: www.clickmed.ro/medic/neurologie, https://www.clickmed.ro/medic/cardiologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Educatie-pentru-sanatate/furnicaturile-la-maini-si-picioare-pot-semnala-diferite-boli_16190
sfatulmedicului.ro/Afectiuni-ale-nervilor-periferici/amortirea-degetelor-si-afectiunile-asociate_20527