De 2 săptămâni am pocnituri sfarait in spatele capului poate sa fie de la cervicala ??

Diagnostic si investigare

Postata de Utilizator11719332281 cu 3 luni in urma.

Cum pot scăpa de ele sau ce trebuie sa fa?

Raspunsuri (3)

Gabryela

acum 3 luni

Incercati exercitii usoare pentru partea cervicala, incepand cu miscari ale gatului in fata si in spate, incat sa observati daca declanseaza dureri si chiar daca simtiti mici dureri, continuati pana musculatura se relaxeaza si devine elastica. In acest fel se pune in miscare circulatia gatului si a cefei, a vertebrelor din zona cervicala.
Pt asta, deschideti utube si cautati : exercitii pt cervicala, masaj si faceti zilnic.
Masajul sa il faceti cu o crema antiinflamatoare: Voltaren forte. Iar ca pastile: mydocalm si vimovo, 5 zile in caz de nu trec cu exercitii si masaj crema.

Utilizator11719332281

acum 3 luni

Mulțumesc frumos! 🥰

Gabryela

acum 3 luni

cu mare drag!