Care ar putea fi niște pastile de a scăpa de udarea în pat?

Diagnostic si investigare

Postata de Donțu Catalin cu 3 luni in urma.

Udat în pat

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 3 luni

Buna ziua,

Exista mai multe medicamente care pot fi folosite pentru a trata enurezisul nocturn (udarea in pat).

Este important sa consultati medicul inainte de a lua orice medicament pentru enurezis, pentru a discuta despre potentialele efecte secundare si interactiuni cu alte medicamente pe care le luati deja.

De asemenea, aceste medicamente ar putea fi mai eficiente atunci cand sunt combinate cu alte forme de terapie, cum ar fi terapia comportamentala.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: www.clickmed.ro/medic/urologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Enurezis-si-alte-tulburari-sfincteriene/enurezisul-nocturn-primar-urinatul-in-pat_255
sfatulmedicului.ro/Enurezis-si-alte-tulburari-sfincteriene/ce-este-si-cum-se-manifesta-enurezisuli_18473