valori glicemie

Diabetul zaharat

Postata de ionitza cu 13 ani in urma.

imi puteti spune care sunt valorile normale ale glicemiei?

Raspunsuri (7)

Medic Epuran

acum 13 ani

Valorile normale ale glicemiei se încadrează între 60-110mg/dL sau între 3,3-5,6 mmol/L

alexandra

acum 13 ani

bun, si daca sunt diabetica si am valoarea glicemiei 70mg/dl sunt deja in hipo, la 60 deja .....e mult prea mica!

Medic Epuran

acum 13 ani

Valorile descrise de mine se referă la persoanele care nu suferă de diabet. Dumneavoastră vă referiţi la valori ţintă (şi nu valori normale), de atins cu ajutorul tratamentului . Valorile ţintă au valori cu aproximativ 20-40mg/dl mai mari decât cele normale (sunt cu atât mai mari cu cât monitorizarea este mai deficitară)

lore

acum 11 ani

Bunaa sunt loredana din timisoara asta seara mi-am luat glicemia si am avut 106 este multt? am foarte des dureri de cap...

Matei

acum 10 ani

depinte ce frsta ai

Matei

acum 10 ani

acum depinde ce varsta ai si cat mananci

emil

acum 9 ani

Bună eu am diabet 2 și de citeva zile îmi este foarte rău ma inbat de cap și am controlat diabetu am 19, 9