Valoare TSH?

Diabetul zaharat

Postata de Utilizator11535789822 cu 5 ani in urma.

Buna ziua !
Am 19 ani si sufar de hipotiroidism . In martie am avut valoarea TSH 1,8 ,dar pana acum mi-a scazut la 0,1354. Trebuie scazuta sau crescuta doza de euthyrox ?

Raspunsuri (3)

Utilizator21544451003

acum 5 ani

Te rog spune-mi ce ai facut, cum ai luat euthyrox pt a reveni la valorile normale, 01354 este o valoare foarte mica.Sunt intr-o situatie asemanatoare am TSH 0.136 adus de la 28.5 si o doza de 50 euthyrox

MELANIA1

acum 4 ani

Trebuie neaparat stopat eutiroxul... deja ati trecut la hipertiroidism. Urgent mergeti la medic pt a beneficia de o parere competenta, altfel puteti avea probleme cardiace. Am fost intr-o situatie asemanatoare, trecusem la hipertiroidism si am facut fibrilatie atriala. Am stopat eutiroxul si TSH si FT4 s-a normalizat.

Utilizator21612852845

acum 3 ani

Buna ziua,
Abia ce mi am facut analizele si mi a iesit TSH 0,1 si TF4 19,60.. nu stiu ce inseamna..