Unde pot gasi Silubin?

Diabetul zaharat

Postata de millaparis cu 13 ani in urma.

M-am interesat cat aam putut si peste tot mi se spune ca nu se mai fabrica.Mamei mele i s-a dat un inlocuitor pt Silubin dar acesta pare sa nu aiba niciun efect.Cu silubin avea glicemia maxim 170, cu cel nou la ultimul control i s-a spus ca daca nu-i scade glicemia o vor baga pe insulina.Va rog sa ma ajutati daca stiti unde sau daca mai pot gasi acest medicament!Orice informatie imi este de folos.va rog sa o ajutati pe mama.platesc oricat

Raspunsuri (3)

silvia170

acum 13 ani

Nu dispera la fel eram si eu ca tine, cand am auzit ca mama va face insulina dar sa stii ca m-au linistit toti spunandu-mi ca insulina ii regleaza glicemia. Asa ca nu dipera curaj!

anonim

acum 12 ani

Buna ziua,
Incepand din luna aprilie 2011 se reiau livrarile de Silubin retard catre farmacii , acesta lipsind datorita transferului a.p.p.-ului de la DITA Import Export la Pharmafarm S.A.
Acesta se gaseste in reteaua de farmacii Gedeon Richter sau la oricare farmacie care colaboreaza cu depozitul Pharmafarm SA

lucian

acum 10 ani

dar mama ta are probleme cu rinichi sau are nevoie de un transplant?