toleranta(prediabet)

Diabetul zaharat Pre diabet

Postata de ionutdragan cu 12 ani in urma.

mi sa precizat k am toleranta la glucoza(prediabet)va rog frumos sami spuneti dak pot scapa de diabetul care urmeaza sau doar ii pot amana declansarea va multumesc anticipat

Raspunsuri (3)

Medic Epuran

acum 12 ani

Poate fi evitată evoluţia diabetului dacă se îmbunătăţeşte regimul de viaţă (în special cel alimentar)

ionutdragan

acum 12 ani

va multumesc frumos

Ingrid

acum 12 ani

Buna ziua. Alimentatia sanatoasa este una din solutii si sportul. In plus, exista pe piata un supliment nutritiv, Extracte Esentiale de la Bio Elemente, care previne diabetul. Nu uitati insa ca acesta tb completat de un regim de de viata sanatos. Multa sanatate!