Tatuaj

Diabetul zaharat

Postata de Smiley Girl cu 13 ani in urma.

Daca o persoana are diabet tip I poate sa-si faca un tatuaj fara a intampina vreun risc?

Raspunsuri (4)

doctora lavinia

acum 13 ani

NU NU SE INTAMPLA NIMIKA , DAR IN TIMP NU SE STIE CEL MAI BINE ENUNTA LA TATTUAJ SPER CA TEAM AJUTAT

Adriano_br

acum 13 ani

eu am diabet tip 1, si am 2 tatuaje, nu sa intamplat nimic singurul dezavantaj k sa spun asa este doar perioada un pic mai lunga de vindecare.

cristinabv

acum 13 ani

Mersi de raspuns.De fapt e vb despre fiul meu care urmeaza sa-si faca tatuaj.De cand ai DZ 1?Cum te descurci cu el?

Adriano_br

acum 13 ani

am de 6 ani, si ma descurc destul de bine pana acum nu am patit alte complicatii, tot secretul este sa duci o viata echilibrata...ac***a de mic copil mi-a fost foarte greu dar incet incet reusesti.