suplimente alimentare

Diabetul zaharat

Postata de elena1381 cu 11 ani in urma.

in cazul diabetului insulino dependent, 3 rapide pe zi a cate 6 unitati si lantus 20. cu un colesterol marit, 280. pentru scaderea colesterolului se pot administra suplimente alimentare omega3? sermionul poate fi inlocuit cu supliment ginkgo biloba? multumesc

Raspunsuri (2)

Dr Anghelea Adina

acum 11 ani

Omega 3 este foarte benefic pentru oricine, mai ales in diabet si in cazul unui astfel de colesterol. Are si efecte bune pe circulatie deoarece ajuta la fluidizarea sangelui. Puteti,pentru o perioada sa treceti pe Omega 3 si GINGKOBILOBA(daca nu aveti o recomandare stricta pentru SERMION). Insa, la 280 mg/dl colesterolul, va mai trebuie un produs . Va pot recomanda CHOLESTONE de la CALIVITA .

Adrienne

acum 11 ani

Eu am primit recomandare de la medic [ col. total 265 ] : 6 luni ,cate 2 capsule pe zi de CANAH HEMP 84 caps. [ ulei de canepa ] CANAH. Contine omega 3,6,9 , scade colesterolul si trigliceridele, pe langa multe alte recomandari, inclusiv probleme neurologice. Se pot lua pana la 4 capsule pe zi.