Sunt hipoglicemic?

Diabetul zaharat

Postata de Arthur76 cu 11 ani in urma.

Buna, ma numesc Arthur, am 36 de ani. De cateva luni ma confrunt cu stari de ameteala, confuzie...Sa fie din cauza glicemiei?. Am observat ca dupa o masa, la intervale de 2,3 ore apare aceasta stare de ameteala, transpiratii. Cu ajutorul glucometrului parintilor reusesc sa monitorizez putin nivelurile glicemiei. Ma trezesc dim cu 87, 88...pana in 90 glicemie.
Mentionez faptul ca am si cate 3,4 scaune pe zi, nu e diaree dar sunt moi. Poate fi aceasta cauza scaderilor glicemiei, o malabsorbtie alimentara sau am nevoie de investigatii mai amanuntite. Si daca da, care ar fi acestea?
Va multumesc mult!!!

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Hipoglicemia este la valori de sub 60mg/dl a glucozei serice.
Este recomandat sa consultati un medic internist pentru evaluare clinico-biologica.