Sunt hipoglicemic sau am probleme digestive?

Diabetul zaharat

Postata de Arthur76 cu 11 ani in urma.

Buna, am 36 de ani,de cateva luni ma confrunt cu o situatie care ma-ngrijoreaza. Am slabit mult, desi mananc bine, dar sunt ametit mai tot timpul si + de asta, ce mi se-ntampla frecvent, este caderea glicemiei. Daca mananc dimineata in maxim 2 ore tre sa o fac din nou( si asta se-ntampla si la amiaz sau seara) pt ca-mi scade, iar momentul cand imi scade p***ancide cu o senzatie de ameteala de la stomac, urmat imediat de scaun. Mentionez ca am cate 3,4 scaune pe zi as spune normale, nu moi sau diaree. Am facut curi lunare de vitaminzare si mineralizare, degeaba, nu simt nici-o schimbare, sunt tot ametit, parca cad de pe picioare. Analizele mi-au iesit bine, nush ce sa mai fac. E o problema digestiva...ce-mi recomandati sa fac.Va multumesc mult!!!

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Ati efectuat si un consult endocrinologic? (inclusiv determinarea hormonilor tiroidieni).
As recomanda, de asemenea, sa consultati un medic internist pentru o evaluare mai amanuntita.

Arthur76

acum 11 ani

Analizele tiroidei au iesit perfect chiar si la medicul internist in urma unui test EkG pt a vedea daca am probleme cu stomacu nu a reiesit nimic. Imi transpira si mainile in exces in ultimele 2 luni, simt ca nu asimilez nimic din ceea ce mananc, altfel nu-mi explic foamea asta care se instaleaza tot la 2 ore.

Diab

acum 11 ani

Buna .Si eu am aceleasi probleme. Am descoperit o glicemie mare spre seara (300 ) , desi dimineta era scazuta (78 ) .Eu ma simt foarte rau acum si am inteles ca deja se cheama ca am diabet , gasint 2 analize de peste 200 .
Te rog sa-mi spui pana la urma ce diagnostic ai .