Simptome diabet

Diabetul zaharat

Postata de darkhriss cu 13 ani in urma.

Tatal meu a aflat absolut intamplator acum 3 saptamani ca are glicemia mare ( 280 ). Singurele simptome suparatoare sunt: intepaturi, amorteli si oboseala accentuata in gambe si talpi. Am dori sa stim daca dupa inceperea tratamentului aceste senzatii vor disparea.

Raspunsuri (3)

Marius Dan

acum 13 ani

Si eu am fost diagnosticat cu diabet, cam tot acum o luna, tot cu aceeasi glicemie (277 mg/dl) si am aceleasi simptome. Am fost asigurat de medicul diabetolog ca acestea se vor ameliora si, intr-adevar, pot spune ca a avut dreptate. Eu mi-am completat tratamentul dat de medic cu un produs naturist, special pentru nervii periferici (cei care determina intepaturile si amortelile) si anume cu Acid Alpha Lypoic. Daca va intereseaza mai multe, am deschis si un blog despre diabet,care contine si cazul meu si acolo puteti citi si despre medicamente, simptome si altele. Adresa e urmatoarea:
http://psihologiadiabetului.blogspot.com/

darkhriss

acum 13 ani

Multumesc mult pentru raspuns!

livia

acum 13 ani

Buna,Darkhriss...acum vreo 3 saptamani am fost in vizita la matusa mea care are si ea diabet. Mai nou mi-a spus ca se simte mult mai bine. In ultimele 3 luni a luat niste glucoach si trifactor. Am inteles ca sunt niste produse care lucreaza asupra sistemului imunitar reactic***au-l. Poate mai stie cineva ceva despre ele pe aici sa-ti spuna.